Držiaky

Držiaky Brodit vynikajú predovšetkým:

Komfortom
Mobil sa v držiaku netrasie a nevibruje.
Ergonómiou
Vďaka kĺbu možno mobil ľubovoľne jednoducho, ľahko a kedykoľvek natáčať. Napr. aby ho ideálne a bez odleskov videl vodič, alebo celá posádka, v prípade potreby aj horizontálne (o 90 °) pre lepšie zobrazenie mapy alebo webu.
Presnosťou
Je vyrobený presne na mieru zariadenia.
Kvalitou
Brodit je švédska rodinná firma, ktorá sa už tri desiatky rokov špecializuje len na držiaky pre mobilné telefóny a ďalšie zariadenia do áut. Celá výroba je vo Švédsku. Držiaky sú z veľmi kvalitného ABS plastu.
Bezpečnosťou
Zariadenie sa z držiaka v prípade nehody nemôže ľahko uvoľniť a zasiahnuť posádku.

Držiaky Brodit sú k dispozícii v 3 variantoch:

  • s nabíjaním z CL a USB (tzv. Aktívny držiak so zapojením napájania do autozapaľovača alebo USB)
  • bez nabíjania (tzv. Pasívny držiak s možnosťou pripojenia externej nabíjačky)
  • so skrytým nabíjaním vo vnútri v palubnej doske a Molex konektorom pre externú GPS (tzv. Držiak pre pevnú inštaláciu)

Držiaky s nabíjaním z CL alebo USB

Aktívne držiaky Brodit s nabíjaním z CL (Cigarette lighter) sú určené pre bezpečné uchytenie mobilných telefónov, tabletov, GPS navigácií, rádiostaníc, platobných terminálov, odolných PDA atď. a ich nabíjanie . Ich hlavnou prednosťou je komfort a jednoduchosť použitia. Zariadenie stačí zasunúť do držiaka a hneď sa začne nabíjať. Najmä pre tento dôvod sú aktívne držiaky tie najpredávanejšie.

64152-300x262273006-300x226Držák na mobilní telefon s nabíjením z cigaretového zapalovače (CL 12V) nebo z USB

Držiaky bez nabíjania s priechodkou pre konektor

Zaujímavou alternatívou sú aj držiaky s priechodkou pre konektor , ktoré v sebe spájajú vlastnosti pasívnych a aktívnych držiakov. Ako zdroj napájania možno využiť podľa typu držiaka originálnu či bežnú nabíjačku zariadení, ktorej konektor možno ľahko a opakovane zastrčiť do priechodky v držiaku. Výhodou oproti držiakom s nabíjaním je cena, výhodou oproti držiakom bez nabíjania je možnosť vytvoriť si z neho držiak s nabíjaním v prípade potreby.

46996-300x24246997-300x1994699548624

Držiaky bez nabíjania

Pasívne držiaky Brodit slúžia na bezpečné uchytenie mobilný telefónov, tabletov, GPS navigácií, rádiostaníc, platobných terminálov, odolných PDA atď. Uchytenie aj vybratie zariadenia je jednoduché. Na nabíjanie zariadení v pasívnom držiaku je možné využiť vhodnú CL autonabíjačku.

30797Brodit držák do auta na mobilní telefon bez nabíjení

Držiaky so skrytým nabíjaním z palubnej dosky

Držiaky pre pevnú inštaláciu sú TOP riešením od Brodit. Ich hlavnou výhodou je skrytie napájacieho kábla. Napriek tomu, že sa vaše zariadenie bude ihneď po zasunutí nabíjať, CL konektor zostane voľný a po palubnej doske nepovedie napájací kábel. Držiak so skrytým nabíjaním vám nainštalujú v akomkoľvek autoservise.

47442Brodit držák do auta na mobil se skrytým nabíjením pro zapojení pod palubní desku

Schéma zapojení pevné instalace držáku Brodit

Držiaky pre tablety do ruky / Stojany pre tablety na stôl alebo na stenu

Brodit vyrába rad stojančekov pre tablety na stôl alebo na stenu pod názvom MultiStand . Tieto držiaky / stojany sú ideálne pre každého, kto potrebuje mať tablet pri používaní postavený na stole, pripevnený v držiaku v aute alebo na stene. Nájdu tak uplatnenie v pracovni, v škole, alebo napríklad na kuchynskej linke. V držiaku MultiStand môžete tablet tiež pohodlne prenášať, pretože nohu stojančeku možno použiť ako rukoväť. Držiaky zachovávajú prístup ku všetkým konektorom a tlačidlám.

Ak budete chcieť zavesiť MultiStand na viacerých miestach, napríklad na stenu v kuchyni, na Proclip v aute, na stenu karavanu atď., potom využijete ďalší adaptér na stenu PBR-215461.

Ďalšie informácie nájdete v pdf (En).

21548330904

215483-d215483-cPozrite sa, ako to funguje:Crash test Brodit držiakov tabletov na hlavové opierky áut:Brodit držiak do auta pre iPhone 5 s priechodným konektorom:Pozrite sa, ako funguje Brodit MultiMoveClip: